Volkan Demirkol

0 %
Volkan DEMİRKOL
Wordpress Geliştirici
Ui/UX Tasarımcısı
CEO
 • Ülke:
  Türkiye
 • Şehir:
  İzmir
 • Yaş:
  30
Türkçe
English
html
CSS
Js
PHP
WordPress
 • Bootstrap, Materialize
 • Stylus, Sass, Less
 • Gulp, Webpack, Grunt
 • GIT bilgisi
0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Tasarım sürecini takip et

5 Ocak 2024

“Benim işim basit ve sofistike; bu nedenle hem sade hem de süslü bir dil kullanarak tanımlanabilir. Üstünlüğünün hissine ve sofistikasyonuna bayılıyorum. Keskin bir zekaya sahip olan ve aynı zamanda rahatça konuşabileceğim insanları severim. Bu nitelikler doğal olarak mükemmel bir şekilde bir araya getirilebilir. Ancak, insanlar bu özelliklere yapay bir şekilde sahipse, durumları zavallı görünebilir.

Modern tasarım ve tutarsızlık arasında seçim yapmak zorundayım. Böyle bir tasarımcı arıyorum ki güzelliği az da olsa kullanır ve ne kadar araştırma yaparsa yapsın, her zaman başka bir şey yapma arzusu taşır. Tasarımcılar sadece görüntü oluşturanlar değildir, aynı zamanda hikaye anlatan ve düşünen hayalperestlerdir. Benim için, bir hikayenin biçiminden çok içeriği daha önemlidir.

Tasarımcı, gerçek ve sanal ihtiyaçları yorumlamalı ve insanların düşünmediği soruları öngörmelidir; böylece oluşturulan nesnelerde aniden karşılaşacakları sorunları çözebilir.”

Benim için, tasarım yaşam kalitesidir. İyi tasarımın trendlerle pek bir ilgisi yoktur. Çoğu zaman, tasarımı önemsiz bir moda fenomeni olarak nitelendirmeye çalışmaktan yoruldum. Bence, tasarımcılar ayrı şeyler yapmaktan daha fazlasını başarmaya çalışmalıdır.

— Antonio Citterio

Minimalizm belli bir kritik noktaya, zirveye ulaştı. Bundan sonra ne olacak? Bilmiyorum. Tasarımcı için anahtar nokta, kendisini memnun eden şeyler yaratmaktır, çalışması tatmin getirir ve müşteriyle işbirliği yapmak da tatmin edicidir. Müşterinin isteklerini anlamalı ve kendi istekleriyle ve olanaklarıyla bağdaştırmalıyız. Olağanüstü bir şey yaratmak için, her iki tarafın da heyecana ihtiyacı vardır. Ben çok mutlu bir insanım, çünkü harika müşterilerle çalıştım ve bana çok yardımcı oldular.

Tasarım, nesnenin nasıl göründüğü değil, nasıl çalıştığıdır.

İyi tasarım – yenilikçidir.

İyi bir tasarım – mümkün olduğunca net bir dil içerir.

İyi tasarım – estetiktir.

Yaratmak istediğiniz içeriği düşünün ve ancak o zaman biçim alır. O biçim sizin ruhunuzu yansıtır. Ruh, katı formlardan farklıdır.

Çirkin şeylerle mücadele olarak kimseye gerekli olmasa bile güzel şeyler yaratmak istiyorum. Niyetim bu.

Hızlı, ucuz ve iyi; bu üç şeyden her zaman ikisini seçmelisiniz. Hızlı ve ucuzsa hiçbir zaman iyi olmayacaktır. Ucuz ve iyiyse asla çabuk sonuçlanmaz. Ve eğer iyi ve hızlıysa asla ucuza gelmeyecektir. Ancak unutmayın: Üçü arasından her zaman ikisini seçmek zorundasınız.

Posted in Etkinlikler, Tasarım, TeknolojiTags:
Write a comment